top of page

TEKSTİL YAĞI

39.jpg

Tekstil sanayinde dokuma, sarma, bükme yapan endüstriyel tezgahların iğnelerinde, örgü makinalarının düz ve yuvarlak yataklı iğne mekanizmalarında kullanılmak üzere geliştirilmiş parafinik esaslı bir yağdır. Formülünde kullanılan ileri teknoloji ürünü katıklar sayesinde kullanıldığı sistemlerde maksimum yağlama ve koruma sağlar. Buna bağlı olarak iğne diplerinde oluşabilecek pas ve korozyon riskini azaltarak iğne kırılmalarını en aza indirir.

 

.

HARMAN YAĞI

39.jpg

Tekstil sanayinde, elyafların taranması ve bükülmesini kolaylaştırmak, havlanma, yapışma, toplanma ve statik elektriklenmesini önlemek amacıyla tekstille harmanlanan deterjan kullanmaksızın su ile yıkanarak elyaftan ayrılabilen işlenen malzemelerin özelliklerine göre doğrudan (susuz) veya suyla belirli oranlarda emülsiye edilerek kullanılan petrol esaslı baz yağlardan ve yeni teknoloji katıklardan üretilen tekstil sanayi yağıdır. 

 

KULLANIM ŞEKLİ

İstenilen ürün cinsine ve istenilen özelliğe göre % 4 ile % 10 arasında Harman Yağı + %96 ile %90 su karışımı şeklinde seyreltilerek kullanılabilir. Su ile seyreltilerek kullanılması durumunda bir günde kullanılıp tüketilecek miktarda karışım hazırlanması, karışım hazırlanacak kaba önce su sonra üzerine Harman Yağı eklenmesi ve motorlu mekanik karıştırıcı ile yok ise manuel olarak Su + Harman Yağı karışımının en az 5 dakika karıştırılması önerilir.

KOPÇA YAĞLARI

39.jpg

İplik dokuma ve tekstil sanayi için, yüksek kaliteli mineral baz yağlar ve son teknoloji katıklar kullanılarak geliştirilmiş su bazlı iplik işleme yağıdır. Korozyon önleyici katıklar sayesinde metal aksamları koruyarak ekipman ömürlerini uzatır. Su ile kolaylıkla emülsiyon yapar ve kolaylıkla yıkanabilir. Antistatik özelliğe sahiptir. Çok iyi yağlama yapar ve oluşan statik elektriği engeller. 

KULLANIM ŞEKLİ

İstenilen ürün cinsine ve istenilen özelliğe göre (genellikle 10 -20 misli kadar) su ile seyreltilerek kullanılır.

bottom of page